Jste často nemocní? Na vině může být znečištěný vzduch!Máte často rýmu, kašel nebo jste nachlazení a ne a ne se nemoci zbavit? Tyto projevy mohou být alergickou reakcí na škodlivé látky ve vzduchu, který denně dýcháte, ať už v práci nebo doma.


Znečištěný vzduch může vyvolat nepříjemné projevy alergie

Znečištěný vzduch ve vnitřních prostorech je jednou z hlavních příčin alergií, zejména v zemích, kde rychlá industrializace zvyšuje úroveň znečištění vzduchu. Biologické látky, které vzduch znečišťují (pyl, roztoči, plísně, prach,...) mohou u citlivějších jedinců způsobit okamžitou alergickou reakci. Tyto látky totiž putují přímo do plic, kde způsobují podráždění dýchacích cest, a právě to vyvolává alergickou reakci.


Výskyt alergenů je v domácnostech velmi častý. Každý, kdo jakoukoliv alergií trpí, vám jistě potvrdí, že je téměř nemožné se jí úplně zbavit. Tyto alergeny rádi žijí na temných, teplých místech. Zejména koupelny, vlhké sklepy nebo třeba koberce jsou náchylné k vlhkosti a je známo, že způsobují citlivým lidem dýchací problémy. Stejně tak se mohou škodlivé látky šířit prostřednictvím klimatizací nebo čističek vzduchu, pokud nejsou správně a důkladně kontrolovány a měněny jejich filtry. Každý na tyto látky může pochopitelně reagovat jinak, úroveň citlivosti každého člověka je zcela odlišná. Dlouhodobé vystavení škodlivým látkám může navíc způsobit zhoršení příznaků v průběhu času.


Syndrom nemocných budov: je to vzduchem nebo budovou?

Spuštění alergie do značné míry závisí na imunitním systému člověka a také na úrovni expozice škodlivým látkám. Pokud se snažíte zjistit, co u vás alergickou reakci vyvolává, je důležité myslet na to, do jaké míry vás ovlivňuje okolní prostředí. Často se přehlíží, že budovy, ve kterých trávíme 90 % našeho času, by mohly k problémům přispívat nebo být dokonce jejich původcem.

Syndrom nemocných budov je termín používaný k popisu zdravotních problémů spojených s trávením času v konkrétní budově. K tomu může dojít z různých důvodů. Součástí problému může být znečištěné ovzduší, špatné větrání, znečišťující látky i biologické kontaminanty. Mezi příznaky syndromu nemocné budovy patří bolesti hlavy, rýma, podráždění krku, slzení očí, suchý kašel, závratě, nevolnost, únava, potíže se soustředěním a citlivost na pachy. Pokud je budova silně kontaminována, budou alergické reakce okamžité a závažné.


Čištění vzduchu může výrazně zlepšit jeho kvalitu

Frustrující je, že spouštěče alergií jsou nekonzistentní a často vznikají v nepravděpodobných dobách. Můžete ale učinit malé změny a upravit návyky, díky kterým je udržíte pod kontrolou. Prvním takovým krokem je vyhýbat se produktům, které emitují těkavé organické sloučeniny (VOC) a rozhodnout se pro používání přírodních produktů, kdykoli je to možné. Druhým je monitorovat kvalitu vzduchu ve vašem domě nebo budově, kde trávíte nejvíce času. S tím vám dokáží perfektně pomoci čidla společnosti Kaiterra, která měří úrovně různých škodlivých látek, a to jak v domácnostech, tak i komerčních budovách. Třetím je potom instalace čističky vzduchu či speciálního ventilátoru.


Vlastnit čističku vzduchu je důležitým aspektem k výraznému snížení úrovně znečištění uvnitř vašeho domu. Pokud již čističku vzduchu používáte, měli byste myslet na její pravidelnou a důkladnou kontrolu i výměnu filtru.

Nenechte se ovládat alergeny a znečištěním vzduchu. Se speciálními ventilátory budete schopni zmírnit nebezpečí a zajistit, abyste byli vy i vaši blízcí chráněni.

Přečtěte si více o komplexním řešení pro BEZPEČNÝ VZDUCH i u vás doma nebo v kanceláři!

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše